Nabízíme kompletní zpracování dokumentace HACCP, školení Hygienického minima, BOZP a další.
HACCP
BOZP
ŠKOLENÍ HYGIENICKÉHO MINIMA
PORADENSTVÍ
AUDITY
JINÉ (zastupování, rekolaudace, atd.)
PRŮBĚH SPOLUPRÁCE
NAPLÁNOVÁNÍ SCHŮZKY
Naše call centrum s Vámi naplánuje schůzku na základě Vašich potřeb a požadavků
OSOBNÍ SCHŮZKA
projdeme provoz a řekneme si, co potřebuje a jak to zapadá do legislativního rámce a Vaše konceptu
PŘEDÁNÍ
dokumentace k Vám dorazí předem domluveným způsobem
NÁSLEDNÉ TERMÍNY
řed vypršením platnosti Vás kontaktujeme a společně domluvíme aktualizaci HACCP v rámci auditu
PORADENSTVÍ
máte aktuální problém, anebo si nevíte rady. Zavolejte nám. Vždy Vás rádi uslyšíme
NAŠLI SJTE SPOLEHLIVÉHO PARTNERA NA POLI HYGIENICKÝCH POŽADAVKŮ A BEZPEČNOSTI PRÁCE
HACCP
Postaráme se o kompletní dokumentaci dle platné legislativy. Všechny zákony, vyhlášky a nařízení naše či evropská jsou velmi pružná ustanovení. Tedy i jednotlivé kontrolní orgány mají velké možnosti, jak si je vyloží. A to je věc, kterou mi bezpodmínečně umíme.
- Základní dokumentace
- analýza rizik
- určení kritických bodů
- stanovení kritických limitů v kritických bodech
- stanovení postupů pro sledování v kritických kontrolních bodech
- vypracování nápravných opatření
- stanovení ověřovacích postupů, že systém HACCP je funkční
- Zpracování provozních řádů a sanitačních řádů
- Tabulky na sledování kritických bodů
- Provádění pravidelných kontrol
- Poradenské služby
AUDIT HACCP
Obrovská rychlost života se promítá nejenom do toho našeho rodinného ale i do pracovního. Živobytí, na kterém jste závislý někam směřuje a někam jdete. Nejenom u Vás se to se to s časem mění, ale i na poli legislativním jsou změny velmi časté. Proto se budeme potkávat každý rok a změny zjišťovat a Váš HACCP optimalizovat.
ŠKOLENÍ HYGIENICKÉHO MINIMA
Dle legislativy je povinné školení Hygienického minima pro gastronomické provozovny. Není to jen legislativa, kterou je třeba splnit. Jelikož tým skládáte z různých lidí, s různou pracovní minulostí a rozličnými zkušenostmi a vzděláním. Je naprosto nutné, abyste si předem ujasnili, jak Váš provoz bude vypadat. Co považujete za správnou výrobní praxi, správnou hygienickou praxi a co Vám nařizuje zákon. V tom Vám rádi pomůžeme a nastavíme limity pro personál.
BOZP
Slovní spojení BOZP (bezpečnost a ochrana zdraví při práci) nám nastiňuje souhrn opatření, abychom nebezpečí nejen minimalizovali, ale i eliminovali.
BOZP slouží nikoli jen pro Vás a Vaše zaměstnance, ale i pro zákazníky a v neposlední řadě také pro kontrolní orgány. Je to Vaší pojistkou pro Vaše bezpečné podnikání. A to my umíme.
PORADENSTVÍ
Každý provoz je jedinečný, každá kontrola je svá a legislativa bývá ošemetně napsána. Jednotlivé požadavky se velmi liší a my Vám poradíme, jak nejlevněji vyřešit Vaše podnikání.
JINÉ
zastupování na základě plné moci při jednáních s KHS, SZPI, SVS, atd.
CENÍK
- cenu vždy určuje auditor dle rozsahu, časové náročnosti a náročnosti vypracování
- auditor má možnost rozhodnout o případné slevě z ceny
- pro stálé zákazníky platí smluvní ceny
- tento ceník je pouze orientační
- vypracování HACCP / kompletní balíček služeb od 5 000,- Kč bez DPH
- vypracování auditu HACCP / kompletní balíček služeb od 3 000,- Kč bez DPH
- příručka BOZP od 12 000,- Kč bez DPH
- školení BOZP 2500,- Kč bez DPH nebo 250,- za osobu
- školení hygienického minima s certifikátem – osobně, online 250,- Kč bez DPH/osoba
ZDRAVOTNÍ RPŮKAZY
Fyzická osoba vykonávající činnosti epidemiologicky závažné podle zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví potřebovala k této činnosti zdravotní průkaz. Takové činnosti zahrnují provozování stravovacích služeb, výrobu potravin a jejich uvádění do oběhu, výrobu kosmetických přípravků, provozování úpraven vod a vodovodů, holičství, kadeřnictví, pedikúru, manikúru, solária, kosmetické, masérské, regenerační a rekondiční služby a živnost, při které dochází k porušení integrity kůže.
Stát zrušil potravinářské průkazy, takže od 1.7.2023 zaměstnanci i brigádníci v restauracích nebo kadeřnictvích už nemusí absolvovat jednorázovou prohlídku u praktického lékaře.
Tento systém byl kritizován zejména proto, že platil neomezeně a nevypovídal tak přesně o zdravotním stavu po jeho vyhotovení.
FRITOVÁNÍ
Fritování je způsob tepelné úpravy pokrmů, který je podobný smažení. Na rozdíl od smažení je však při fritování celý pokrm ponořen do horkého oleje, což umožňuje rychlejší a rovnoměrnější přípravu jídla. Díky možnosti regulování teploty oleje se také eliminuje riziko nezdravého přepálení oleje.
Až 80 % z celkového tuku se dostane do fritovaných potravin až po vyndání z fritézy. Během fritování se z potraviny odpařuje voda skrz malé kanálky. Po vyndání se potravina ochladí a v kanálcích vznikne vakuum, do kterého se nasává tuk z povrchu potraviny. Je důležité udržet teplotu potraviny při vyndání a nechat tuku odkapat.
Množství potraviny vložené do fritézy by nemělo přesáhnout 10 % objemu oleje ve fritéze. Pokud máte fritézu s 8 litry oleje, nedávejte do ní více než 800 gramů potraviny.
Důležitá je správná teplota oleje – max. 180 °C.
Mražené potraviny by měly být nejdříve krátce rozmraženy, aby se uvolnil povrch potraviny.
Před vložením mokrých potravin do fritézy je třeba je osušit, aby nedocházelo k stříkání oleje.
Nesolte potraviny před fritováním, protože sůl může způsobit uvolňování vody z potraviny a vytvoření toxických látek. Některá koření a soli mohou též znehodnotit olej.
Před vložením strouhanky do fritézy je doporučeno oklepat její přebytečnou část, aby se předešlo přepalování a znečištění oleje.
Je důležité mít jasnou představu, k čemu chceme fritézu používat a kolik jí budeme potřebovat pro přípravu pokrmů. Ideální je, pokud je fritéza snadno demontovatelná a lze její části mýt v myčce nádobí (například víko, koš, nádoba).
Jednoduše vypustitelný tuk a nerezová vana s topením jsou důležitými vlastnostmi fritézy. Také je důležité, aby vnitřní plášť byl z nepřilnavého materiálu a fritéza měla tzv. „studenou zónu“. Velikost koše by měla odpovídat našim potřebám a důležité je také, aby fritéza měla funkční regulaci teploty a termostat s rozsahem 140-180°C.
Vše je pevně drženo legislativním rámcem, který nám říká, že v ČR jsou stanoveny konkrétní legislativní požadavky: 121/2023 Sb, jež nařizují provozovatelům gastro provozů smažit pokrmy ve fritézách při maximální teplotě 180 °C.